^Do góry
 • 1 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Szkoła dziecięcych marzeń
 • 2 Szkoła Podstawowa Spytkowo
  Szkoła która spełnia oczekiwania rodziców
 • 3 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Nieograniczone pokłady energii oraz uśmiech na twarzach uczniów.
 • 4 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Kadra nauczycieli którzy pochylają się nad każdym uczniem.
 • 5 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  TO NASZA SZKOŁA
SP Spytkowo

 

Społeczno-Oświatowe

Stowarzyszenie

Pomocy Pokrzywdzonym

i Niepełnosprawnym

  " Edukator" w Łomży

eduSCIENCE

RODO w szkole

Przyroda z klasą

Niepodległa

Podaruj 1%

 

 
 
 

Dzień Edukacji Narodowej

 

Dzień 14 października 2015 roku w naszej szkole był wyjątkowo ważnym dniem. Odbyła się bowiem uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka” i „Pasowania na Ucznia”. Ponadto odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość prowadziły dwie uczennice z klasy piątej. Zaczęły od przywitania zaproszonych gości, rodziców, dyrekcji, nauczycieli, uczniów i przedszkolaków.

Dzieci ubrane w świąteczny strój galowy, wśród przepięknej dekoracji sali gimnastycznej, zaprezentowały pierwszą piosenkę pt. „Maszerują dzieci drogą” .

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia i przedszkolaka moment, dzieci musiały  spełnić cztery  zadania:

1.      Uczniowie klasy pierwszej mieli zaprezentować się – przedstawić w formie wiersza, zaś przedszkolaki wyrecytować wiersz pt. „Jestem duża”, „Jestem duży”.

2.      Kolejne zadanie polegało na wspólnym odśpiewaniu piosenki „Dostał Jacek elementarz”.

3.      Podczas tego zadania dzieci miały odpowiedzieć na pytania: „Kto ty jesteś? …  Jaki znak twój? …  Gdzie ty mieszkasz? … W jakim kraju? … Czym twa ziemia? … Czym zdobyta? … Czy ją kochasz? … A w co wierzysz? ...”

4.      W ostatnim zadaniu podopieczni wykazali się odwagą pijąc „napój odwagi” – wodę z sokiem z cytryny. 

Po pomyślnym zdaniu „egzaminu”, przedszkolaki złożyły przysięgę, natomiast pani Dyrektor dokonała ołówkiem aktu pasowania.

Z kolei uczniowie klasy pierwszej, przed pocztem flagowym, po odśpiewaniu hymnu państwowegoślubowali być dobrymi uczniami i Polakami.  Następnie pani Dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia. 

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie dla dzieci pamiątkowych dyplomów i książek.

Po tej uroczystości, odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego uczniowie klasy drugiej i trzeciej zaprezentowali piosenki i wiersze.  Nauczyciele otrzymali upominki i piękne kwiaty.

 

Następnie głos zabrali przybyli goście: Sekretarz Gminy Giżycko - Dariusz Grygiencza oraz Radny Gminy Giżycko - Leszek Rafałko, którzy życzyli uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom owocnej pracy.

Pani Dyrektor korzystając z okazji, złożyła uczniom i nauczycielom życzenia, a także wręczyła akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom, którzy w lipcu tego roku przystąpili do egzaminu.

Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili czas przy muzyce i słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Był to niezapomniany, bardzo ważny dzień, szczególnie dla tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli w tym roku próg szkoły/przedszkola i wystąpili na scenie.

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Spytkowie Rights Reserved.


Facebook - Szkoła Podstawowa w Spytkowie