^Do góry
 • 1 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Szkoła dziecięcych marzeń
 • 2 Szkoła Podstawowa Spytkowo
  Szkoła która spełnia oczekiwania rodziców
 • 3 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Nieograniczone pokłady energii oraz uśmiech na twarzach uczniów.
 • 4 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Kadra nauczycieli którzy pochylają się nad każdym uczniem.
 • 5 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  TO NASZA SZKOŁA
SP Spytkowo

 

Społeczno-Oświatowe

Stowarzyszenie

Pomocy Pokrzywdzonym

i Niepełnosprawnym

  " Edukator" w Łomży

eduSCIENCE

RODO w szkole

Przyroda z klasą

Niepodległa

Podaruj 1%

 

 
 
 

Święto Pieczonego Ziemniaka

     Brać uczniowska oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Spytkowie oryginalną imprezą postanowili uczcićŚwięto Pieczonego Ziemniaka. Przygotowali występy artystyczne, później brali udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, strzelali z łuku, zawzięcie tańczyli i poznawali wyposażenie wozów strażackich. Rodzice natomiast smażyli i gotowali wspaniałe potrawy z ziemniaków pałaszowane w ekspresowym tempie. Królowały placki, pyzy, pierogi, kopytka i babka ziemniaczana.

      W części artystycznej przeprowadzonej w sali gimnastycznej ziemniakom poświęcono taniec, powitalny list i śpiewaną po angielsku piosenkę. Obecnym podobała się inscenizacja „Dzik obserwuje wykopki” i wiersz opisujący, co można zrobić z ziemniaków. Dyrektor placówki Justyna Kudła-Skura gorąco podziękowała władzom gminy, rodzicom, przyjaciołom szkoły i sponsorom za dbałość o jej funkcjonowanie oraz zaprosiła do szerokiej współpracy. Trwa już ona ze słynącą z ekologicznych przedsięwzięć szkołą w Budrach, której dyrektor Zenon Ilasz odwiedził teraz Spytkowo, oraz z giżyckim Przedszkolem „Krasnal”, którego podopieczni też wzięli udział w ziemniaczanym święcie. Dyrektor SP Spytkowo wyraziła swoją wdzięczność Renacie Janowskiej kierującej Gminnym Zespołem Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół za wielkie zaangażowanie w działania mające na celu doprowadzenie do remontu dachu. 
–  Za bezinteresowną pomoc w organizacji Święta Pieczonego Ziemniaka jestem niezmiernie zobowiązana druhom z OSP Spytkowo, a także właścicielom Wioski Indiańskiej i Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze – kończy Justyna Kudła-Skura.

Więcej zdjęć na stronie Urzędu Gminy Gizyckohttp://www.ugg.pl/pl/kultura/ziemniak_spytkowo_2015

Tekst i foto: Waldemar Albowicz

 

 

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Spytkowie Rights Reserved.


Facebook - Szkoła Podstawowa w Spytkowie