^Do góry
 • 1 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Szkoła dziecięcych marzeń
 • 2 Szkoła Podstawowa Spytkowo
  Szkoła która spełnia oczekiwania rodziców
 • 3 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Nieograniczone pokłady energii oraz uśmiech na twarzach uczniów.
 • 4 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Kadra nauczycieli którzy pochylają się nad każdym uczniem.
 • 5 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  TO NASZA SZKOŁA
SP Spytkowo

 

Społeczno-Oświatowe

Stowarzyszenie

Pomocy Pokrzywdzonym

i Niepełnosprawnym

  " Edukator" w Łomży

eduSCIENCE

RODO w szkole

Przyroda z klasą

Niepodległa

Podaruj 1%

 

 
 
 

Pierwszy dzień wiosny

Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić.
W tym roku szkolnym 2015, pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów klas starszych do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza.
Najpierw uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach. Tam przygotowywali wiosenną potrawę, dekorowali na zielono swoje sale oraz wykonywali stroje pani Wiosny.
Następnie wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej. W tym roku 20 marca obchodziliśmy w naszej szkole również Dzień Świętego Patryka. Dlatego na początku zaprezentowane zostały piosenki w języku angielskim oraz zielony strój.
Następnie uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Jako pierwszy odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wiosna, ach to Ty…”. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie utwory o tematyce wiosennej.
W kategorii klas 0-II:
I miejsce zajął Jan Koniuszewski
II Dominika Krysiak
III Natalia Wojtala.
W kategorii klas III – VI:
I miejsce zajęła Julia Tokarz
II Milena Mróz
III Natalia Wojciechowska
Następnie odbył się pokaz mody wiosennej. Każda klasa zaprezentowała swoją panią Wiosnę. Komisja jednogłośnie zdecydowała, że wszystkie stroje są piękne, ale na wyróżnienie zasłużyła Wiosna z oddziału przedszkolnego - Karolina Sulima.
Po pokazie mody każdy mógł zaprezentować się na scenie podczas konkursu „Mam talent”. Wśród wykonawców znaleźli się tancerze, soliści, gimnastycy, grupy teatralne.
Poziom przygotowania był bardzo wysoki. Jury miało bardzo trudny wybór. Podczas występów widownia bawiła się świetnie, klaszcząc i pomagając występującym. Wśród zwycięzców znaleźli się tancerze Natalia Wojciechowska i Amelia Czarniecka, piosenkarze Julia Sulima i Gabriela Matyjasek, solistka Oksana Kmit, gimnastyczka Paulina Taraszkiewicz i grupa taneczna z oddziału przedszkolnego. Zwycięzcy szkolnego konkursu „Mam talent” będą mieli możliwość zaprezentowania się na scenie Domu Kultury w Wilkasach.
W konkursie kulinarnym bezkonkurencyjna okazała się klasa VI ze swoją wiosenną sałatką. A najwięcej pracy w dekorację sali włożyła klasa V.
Po wszystkich konkursach zostały wręczone nagrody i dyplomy. Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!
Na koniec wszyscy udali się na boisko szkolne w celu pożegnania zimy poprzez spalenie Marzanny, którą wykonali uczniowie naszej szkoły.
Dzień ten był pełen atrakcji. Po zakończeniu imprezy wszyscy zadowoleni odjechali do domów.


Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Spytkowie Rights Reserved.


Facebook - Szkoła Podstawowa w Spytkowie