^Do góry
 • 1 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Szkoła dziecięcych marzeń
 • 2 Szkoła Podstawowa Spytkowo
  Szkoła która spełnia oczekiwania rodziców
 • 3 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Nieograniczone pokłady energii oraz uśmiech na twarzach uczniów.
 • 4 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Kadra nauczycieli którzy pochylają się nad każdym uczniem.
 • 5 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  TO NASZA SZKOŁA
SP Spytkowo

 

Społeczno-Oświatowe

Stowarzyszenie

Pomocy Pokrzywdzonym

i Niepełnosprawnym

  " Edukator" w Łomży

eduSCIENCE

RODO w szkole

Przyroda z klasą

Niepodległa

Podaruj 1%

 

 
 
 

Wigilia

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Spytkowie to też jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnej wigilii. 19 grudnia w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana czuć było świąteczną atmosferę, którą pogłębiał jeszcze bardziej wystrój, składający się m.in. z żywych,  pachnących lasem choinek ubranych ręcznie robionymi ozdobami i tadycyjnej szopki, pachnącej sianem.

O godzinie 10.00 na sali gimnastycznej chór rodziców wraz z uczestnikami uroczystości zaśpiewał kolędę „Wśród nocnej ciszy”.Tym miłym akcentem cała wielka rodzina szkolna została wprowadzona  w okres Świat Bożego Narodzenia.

Nasze opłatkowe spotkanie swoją obecnością zaszczycili : ks. prałat kpt. dr Zdzisław Mazur Proboszcz Parafii Św. Brunona w Giżycku, Wójt Gminy Giżycko Pan Marek Jasudowicz,  Radni Gminy Giżycko: Pani Agnieszka Konc,  Pan Leszek Stanisław Rafałko,  Pan Waldemar Trykacz, Pan Wiesław Kulik. Wiceprezes Stowarzyszenia „Edukator” w Łomży Pan Mikołaj Jednacz oraz Dyrektor Biura Stowarzyszenia Edukator w Łomży Pan Tadeusz Zaremba oraz Prezes Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie Pan Paweł Lachowicz.

Na początku głos zabrał  ks. prałat kpt. dr Zdzisław Mazur,  który skierował wiele miłych
i ciepłych słów pod adresem naszej szkoły oraz oficjalnie rozpoczął wigilię szkolną.

W części artystycznej uczniowie klas młodszych zaprezentowali tradycyjne jasełka.

W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role.  Obok Marii i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i królów. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów.  Stroje, świetna gra małych aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich duże wrażenie.

Po Jasełkach pani Dyrektor Justyna Kudła-Skura przekazała uczestnikom spotkania życzenia świąteczne. Wszyscy obecni złożyli sobie również życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami przygotowanymi przez uczniów, wychowawców i rodziców.

W części drugiej uczniowie klasy piątej i szóstej popisali się znajomością języka angielskiego i przedstawili „Współczesne Jasełka” w języku angielskim z domieszką humoru.

Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, wyśmienitym posiłku i spędzonych  radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną, aby wrócić w nowym roku 2015 w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Spytkowie Rights Reserved.


Facebook - Szkoła Podstawowa w Spytkowie