^Do góry
 • 1 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Szkoła dziecięcych marzeń
 • 2 Szkoła Podstawowa Spytkowo
  Szkoła która spełnia oczekiwania rodziców
 • 3 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Nieograniczone pokłady energii oraz uśmiech na twarzach uczniów.
 • 4 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Kadra nauczycieli którzy pochylają się nad każdym uczniem.
 • 5 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  TO NASZA SZKOŁA
SP Spytkowo

 

Społeczno-Oświatowe

Stowarzyszenie

Pomocy Pokrzywdzonym

i Niepełnosprawnym

  " Edukator" w Łomży

eduSCIENCE

RODO w szkole

Przyroda z klasą

Niepodległa

Podaruj 1%

 

 
 
 

📸📹Wycieczka do „Garncarskiej Wioski” – Kamionka k/Nidzicy📹📸

 

29.04.2019r. dzieci z przedszkola „Smyk” oraz klas młodszych wybrały się na wycieczkę do „Garncarskiej Wioski” w miejscowości Kamionka koło Nidzicy.
Zaczynamy naszą podróż … Podopieczni ochoczo przystąpili do udziału w warsztatach garncarskich. Pod opieką instruktora mogli samodzielnie ulepić z gliny naczynia, szkatułki oraz dowolnie wybrane elementy dekoracyjne. Wszyscy bardzo chętnie skorzystali z możliwości własnoręcznego ulepienia glinianego naczynia. Powstało wiele pięknych i oryginalnych szkatułek, które można było zabrać ze sobą na pamiątkę. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w pokazie toczenia na kole garncarskim. Z kolei w mazurskiej kuźni uczniowie poznali życie i pracę dawnych rzemieślników. W starej stodole przyjrzeli się dawnym sprzętom gospodarstwa wiejskiego. Odwiedzili też galerię „Skarby Ziemi”, gdzie zaprezentowano różne skały, skamieniałości i minerały. Mieliśmy również przyjemność spotkania z dinozaurem. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało jego życie. Dzieci stanęły na scenie „Jarzębinowego Amfiteatru”, gdzie zaprezentowały ulubioną piosenkę. Duże wrażenie zrobiło na nas „Wróbelkowo” - na ścianie budynku była bardzo duża ilość kolorowych budek lęgowych. Dzieci miały czas na swobodne zabawy na placu zabaw. Po harcach udaliśmy się na projekcję filmu przyrodniczego o życiu osieroconych młodych dzikich zwierząt (słoni i małp). Na tym jednak nie koniec … Najmłodsi udali się na poszukiwania skarbów. Podczas gry terenowej, korzystając z mapki, rozwiązywały zagadki poszukując ukrytego skarbu - woreczki z minerałami. Skarb zabrały ze sobą na pamiątkę. Po tak emocjonujących chwilach, udaliśmy się do restauracji, gdzie czekał na nas smaczny obiad. 
Wszyscy uczestnicy wrócili z wycieczki z nowymi doświadczeniami, wspaniałymi wrażeniami i pamiątkami, które będą przypominały im o „Garncarskiej Wiosce”.
 
 

 

 

 

 

 

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Spytkowie Rights Reserved.


Facebook - Szkoła Podstawowa w Spytkowie