^Do góry
 • 1 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Szkoła dziecięcych marzeń
 • 2 Szkoła Podstawowa Spytkowo
  Szkoła która spełnia oczekiwania rodziców
 • 3 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Nieograniczone pokłady energii oraz uśmiech na twarzach uczniów.
 • 4 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Kadra nauczycieli którzy pochylają się nad każdym uczniem.
 • 5 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  TO NASZA SZKOŁA
SP Spytkowo

 

Społeczno-Oświatowe

Stowarzyszenie

Pomocy Pokrzywdzonym

i Niepełnosprawnym

  " Edukator" w Łomży

eduSCIENCE

RODO w szkole

Przyroda z klasą

Niepodległa

Podaruj 1%

 

 
 
 

Jasełka i Wigilia szkolna

21 grudnia – jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia – cała społeczność naszej szkoły spotkała się, aby wspólnie pochylić się nad cudem Wcielenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie. 
O godz. 10.30 wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie pani Dorota Maliszewska przywitała zaproszonych gości i wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Następnie piękne życzenia złożyła nam Pani Dyrektor Justyna Kudła- Skura oraz Wójt Gminy Giżycko Pan Marek Jasudowicz. 
Po przemówieniach przyszedł czas na jasełka, przedstawione przez uczniów klas IV-VIII, do których sumiennie przygotowywali się wraz z nauczycielkami panią Dorotą Maliszewską i Joanną Wojciechowską już od kilku tygodni. W tym roku jasełka były inne od wszystkich. Opowiadały historię dziewczynki, która nie wierzyła w Boga ani w cud narodzin, do momentu, kiedy we śnie przyszedł do niej Anioł i zabrał ją w podróż do Betlejem, do stajenki. Wzruszona, tym co zobaczyła otworzyła swoje serce dla małego Jezuska i zrozumiała czym naprawdę są święta Bożego Narodzenia: „Panie Jezu nie mam czasu - tyle rzeczy do zrobienia, bo nauka, bo zabawa, ciągle nowe wrażenia. Jest komputer, mp-trójka, telewizor i komórka, hipermarket i zakupy - znowu mam niemodne ciuchy. Tylko po co to wszystko, kiedy kogoś brakuje, kogoś, kto nadaje sens, kto życie twe ratuje To Jezus, Syn Boży narodzić dziś się chce - otwórz drzwi, otwórz serce swe”. Tymi słowami Madzia zakończyła swoją życiową wędrówkę, pojednała się z Bogiem. W tym momencie wszyscy aktorzy wykonali piosenkę „Przekażmy sobie znak pokoju”, w trakcie, której przekazali sobie wzajemnie i wszystkim gościom znak pokoju. Następnie na scenie pojawili się przedszkolacy z pięknymi życzeniami dla wszystkich. Na zakończenie nasze uczennice przygotowane przez Panią Karolinę Tałałaj wykonały kolędę „Cicha noc” w języku angielskim, niemieckim i polskim.
Bardzo dziękujemy naszym małym, a zarazem wielkim aktorom, którzy tak sumiennie wcielili się w swoje role. 
Po zakończonym występie, nagrodzonym gorącymi oklaskami, ksiądz Cezary Rozmus poświecił opłatki i odczytał słowa ewangelii. Przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem, wszystko wyglądało jakbyśmy byli wśród najbliższej rodziny. Tego dnia odwiedzili nas nawet nauczyciele, którzy już u nas nie uczą pani Barbara Run i pan Jarosław Gałęzowski. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że przyjęli nasze zaproszenie.
Do życzeń przyłączyli się zaproszeni goście, którzy wygłosili wiele ciepłych słów pod adresem młodych artystów, dziękując za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
Kolejnym etapem tego dnia, były wigilie klasowe, stoły przepełnione były przepysznymi potrawami. A to już zasługa naszych Rodziców. 
I nadszedł moment, na który czekaliśmy od listopada, od kiedy pisaliśmy listy do św. Mikołaja. Przybył do nas w tym roku osobiście i przywiózł nam prezenty od Fundacji Przyjaciółka „Qurier św. Mikołaja”. Radości nie było końca. Zobaczcie zdjęcia one wszystko powiedzą. 
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten dzień jest tak wyjątkowy.

 

 

 

 

 

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Spytkowie Rights Reserved.


Facebook - Szkoła Podstawowa w Spytkowie