^Do góry
 • 1 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Szkoła dziecięcych marzeń
 • 2 Szkoła Podstawowa Spytkowo
  Szkoła która spełnia oczekiwania rodziców
 • 3 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Nieograniczone pokłady energii oraz uśmiech na twarzach uczniów.
 • 4 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Kadra nauczycieli którzy pochylają się nad każdym uczniem.
 • 5 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  TO NASZA SZKOŁA
SP Spytkowo

 

Społeczno-Oświatowe

Stowarzyszenie

Pomocy Pokrzywdzonym

i Niepełnosprawnym

  " Edukator" w Łomży

eduSCIENCE

RODO w szkole

Przyroda z klasą

Niepodległa

Podaruj 1%

 

 
 
 

✉️✉️ #FundacjaDbamoMójZasięg ✉️✉️

Święta Bożego Narodzenia to czas składania życzeń. Kiedyś, co najmniej od połowy grudnia, listonosze roznosili kolorowe pocztówki. Jak jest dzisiaj?
Obecnie tytułowe kartki zostały zastąpione przez SMS-y albo wiadomości wysyłane na profilach społecznościowych. W dzisiejszych czasach, bez względu na wiek, wszyscy mają telefony komórkowe. I o wiele łatwiej jest wysłać gotową wiadomość elektroniczną niż pofatygować się na pocztę. Oczywiście ułatwia to życie, ale uważam, że serce, które przelewamy na papier wypisując świąteczną kartkę nie da się porównać z tym, które wkładamy w suchą wiadomość wysłaną telefonicznie.
Dlatego, gdy z profilów społecznościowych dowiedziałam się, że istnieje Fundacja Dbam o Mój Zasięg, która ogłosiła projekt „IDĄ ŚWIĘTA , NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” postanowiłam, że nasza szkoła mogłaby wziąć w nim udział. I tak się stało, zgłosiliśmy się i otrzymaliśmy 100 kartek pocztowych. Zostały one rozdane wszystkim uczniom naszej szkoły. A 19 grudnia na lekcjach języka polskiego dzieci zgłębiły tajniki wypełniania kartek. Najpierw wybierały osobę, do której wyślą, następnie samodzielnie układały piękne życzenia (takie płynące prosto z serca). Potem estetycznie nanosiły je na kartkę, adresowały ( co okazało się nie takie proste, łatwiejsze jest wysłanie SMS-a) i naklejały znaczki. Gotowe zostały wrzucone do skrzynki pocztowej, pójdą w świat. Ta akcja sprawiła wiele radości naszym uczniom. Celem głównym tego projektu było powrót do tradycji, i pokazanie dzieciom, że często wysłana pięknie ozdobiona kartka świąteczna jest dowodem, że ktoś poświęcił czas myśląc o nas. Właśnie o to przecież chodzi w świętach.
Jeszcze raz dziękujemy Fundacji Dbam o Mój Zasięg za projekt „IDĄ ŚWIĘTA , NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”.

 

 

 

 

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Spytkowie Rights Reserved.


Facebook - Szkoła Podstawowa w Spytkowie