^Do góry
 • 1 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Szkoła dziecięcych marzeń
 • 2 Szkoła Podstawowa Spytkowo
  Szkoła która spełnia oczekiwania rodziców
 • 3 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Nieograniczone pokłady energii oraz uśmiech na twarzach uczniów.
 • 4 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Kadra nauczycieli którzy pochylają się nad każdym uczniem.
 • 5 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  TO NASZA SZKOŁA
SP Spytkowo

 

Społeczno-Oświatowe

Stowarzyszenie

Pomocy Pokrzywdzonym

i Niepełnosprawnym

  " Edukator" w Łomży

eduSCIENCE

RODO w szkole

Przyroda z klasą

Niepodległa

Podaruj 1%

 

 
 
 

WIGILIA

Rok szkolny obfituje w różnorakie święta, ale żadne z nich nie może się równać z uroczystością poprzedzającą Boże Narodzenie, zwaną popularnie Wigilią.

Ten rok 2016 na pewno zapadnie w pamięci uczestników szkolnej wigilii, dzięki ogromnemu zaangażowaniu p. Doroty Maliszewskiej oraz p. Joanny Wojciechowskiej, którym udało uzyskać się prezenty od Quriera św. Mikołaja z Fundacji „Przyjaciółka”. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty, co ciekawsze nie były one niespodzianką ale spełnieniem ich marzeń, które po przelaniu na papier, zostały wysłane do Świętego Mikołaja. Ludzie Dobrej Woli współpracujący z Fundacją zadbali o to by wszystkie życzenia zostały spełnione z godnie z oczekiwaniami dzieci.

O godzinie 10:00 oficjalną część wigilii szkolnej, na którą zaproszeni zostali  przedstawiciele władz świeckich i kościelnych oraz rodzice, rozpoczął ksiądz wikary z parafii św. Brunona. Prowadzący uroczystość p. Jarosław Gałęzowski zwrócił się do gości pięknymi słowami porównując naszą szkołę do ,,małego Betlejem”. Następnie zgodnie z tradycją zobaczyliśmy Jasełka, w których uczestniczyły dzieci ze wszystkich klas, a nawet nasze najmłodsze przedszkolaki. Przedstawienie przy uroczej scenografii wykonanej rękami naszego konserwatora pana Darka, wypadło wspaniale. Zaproszeni goście nie kryli entuzjazmu i wzruszenia. Po burzliwych oklaskach pani dyrektor Justyna Kudła-Skura podziękowała obecnie pełniącej obowiązki dyrektor Jolancie Trela za współpracę i ogromne zaangażowanie w wykonywaną pracę, a przedstawiciele grona pedagogicznego na ręce pani Joli złożyli piękny bukiet kwiatów i kosz smakołyków. Część oficjalną zakończyło przemówienie wójta gminy Giżycko. Potem  nastąpiło tradycyjne dzielenie się opłatkiem i wspólny posiłek przy wigilijnych potrawach wykonanych rękami rodziców naszych uczniów.

Dzieci nie mogły doczekać się rozdania paczek, więc nie chcąc przedłużać rosnącego napięcia pan Wiesław Steć wcielił się w rolę Świętego Mikołaja i  stworzył swoim aktorstwem cudowną atmosferę świąt w uroczym akcie rozdawania prezentów. Ku zaskoczeniu wszystkich nasi podopieczni zostali nagrodzeni podwójnie, gdyż Firma Rossman podarowała każdemu uczniowi paczkę z popularnej medialnie akcji „ Kup misia”. Podekscytowane dzieci a także dorośli, długo nie mogli ochłonąć, a nawet chłód zimowej aury nie ostudził gorących emocji.

Ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia daje nam szanse na przeżycie radosnych chwil, które osładzają nam trudy codziennego życia szkolnego.

 

Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim osobom z Fundacji Przyjaciółka, Firmie Rossman, rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tej wyjątkowej uroczystości.

Składamy moc życzeń na Nowy Rok 2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Spytkowie Rights Reserved.


Facebook - Szkoła Podstawowa w Spytkowie