^Do góry
 • 1 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Szkoła dziecięcych marzeń
 • 2 Szkoła Podstawowa Spytkowo
  Szkoła która spełnia oczekiwania rodziców
 • 3 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Nieograniczone pokłady energii oraz uśmiech na twarzach uczniów.
 • 4 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Kadra nauczycieli którzy pochylają się nad każdym uczniem.
 • 5 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  TO NASZA SZKOŁA
SP Spytkowo

 

Społeczno-Oświatowe

Stowarzyszenie

Pomocy Pokrzywdzonym

i Niepełnosprawnym

  " Edukator" w Łomży

eduSCIENCE

RODO w szkole

Przyroda z klasą

Niepodległa

Podaruj 1%

 

 
 
 

Święto Pieczonego Ziemniaka

Coroczną tradycją w naszej Szkole jest organizowanie Dnia Pieczonego Ziemniaka, zatem również i w tym roku nadeszła pora na to święto.

19 października był dniem spotkania się nas wszystkich w powiększonym gronie o miłych gości, którzy jak co roku przyjęli nasze zaproszenie. Byli nimi: Pan Wójt Gminy Giżycko M. Jasudowicz, pracownicy Urzędu Gminy, Radni, strażacy z OSP w Spytkowie oraz niezawodni rodzice naszych uczniów.

Dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy wiele atrakcji. Panie K. Kucharewicz i J. Tracichleb zorganizowały pląsy pt. „Niedźwiadek”, „Marsjanin”, i „Trzej Japończycy. Były też zagadki o jesieni, kalambury, quiz prawda/fałsz oraz przyczepianie ziemniakowi kapelusza z zamkniętymi oczami.

Pod kierunkiem Pań: B. Run i D. Maliszewskiej, uczniowie wykonywali ludziki z ziemniaka, stempelki oraz lepili z gipsu.

Nie mogło zabraknąć też ruchu na świeżym powietrzu. By to zapewnić, Pan W. Steć i Pani W. Romankiewicz prowadzili konkursy sportowe pod nazwą „Ziemniaczany slalom”. Tu trzeba było wykazać się szybkością i zręcznością w zbieraniu ziemniaków. Zwycięzcami w tych zawodach okazali się: Natalia Wojciechowska i Aneta Klimowicz. Nad calością czuwal Pan J. Gałęzowski natomiast opiekę nad najmłodszymi dziećmi sprawowala Pani J. Wojciechowska.

Na takim święcie nie mogło zabraknąć potraw, których głównym składnikiem były ziemniaki. Mamy dzielnie pracowały smażąc placki i frytki.

Wiele dań przygotowanych wcześniej przez mamy, wzięło udział w konkursie kulinarnym. Komisja pod przewodnictwem Pana Wójta wyłoniła zwycięskie potrawy. Na I miejscu znalazła się ta przygotowana przez Panią K. Ostojską-Zdanowicz, na II miejscu przez Panią A. Koniuszewską, a na III przez Panią E. Krysiak. |Podziękowania wszystkim uczestnikom konursu i gratulacje zwycięzcom przkazała Pani dyrektor Jolanta Trela.

Na zakończenie, Panowie strażacy zaprezentowali swoje wozy strażackie, do których uczniowie mogli wsiąść oraz zobaczyć ich wyposażenie. Strażacy rozmawiali nie tylko o swojej pracy podczas akcji gaśniczych, ale także o udzielaniu pomocy w wielu innych nagłych wypadkach.

Był to dzień pełen miłych wrażeń i emocji.

 

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Spytkowie Rights Reserved.


Facebook - Szkoła Podstawowa w Spytkowie