^Do góry
 • 1 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Szkoła dziecięcych marzeń
 • 2 Szkoła Podstawowa Spytkowo
  Szkoła która spełnia oczekiwania rodziców
 • 3 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Nieograniczone pokłady energii oraz uśmiech na twarzach uczniów.
 • 4 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Kadra nauczycieli którzy pochylają się nad każdym uczniem.
 • 5 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  TO NASZA SZKOŁA
SP Spytkowo

 

Społeczno-Oświatowe

Stowarzyszenie

Pomocy Pokrzywdzonym

i Niepełnosprawnym

  " Edukator" w Łomży

eduSCIENCE

RODO w szkole

Przyroda z klasą

Niepodległa

Podaruj 1%

 

 
 
 

Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na ucznia

14.10 2016r. w Naszej szkole czuć było podniosłą atmosferę od samego rana. Uczniowie w strojach galowych, nauczyciele odświętnie ubrani, wszyscy czekali na coś co za chwile miało się wydarzyć. I nic w tym dziwnego, bowiem tradycyjnie tego dnia w Naszej szkole odbywa się uroczystość „Pasowania na Ucznia i Przedszkolaka”, oraz Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tegoroczni pierwszoklasiści, oraz najmłodsze przedszkolaki wystąpili i przy wsparciu starszych kolegów zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz piosenkarskie. Odpowiedzieli również na pytania związane z Naszą Ojczyzną. Kiedy zakończyła się część artystyczna, poczet sztandarowy wprowadził flagę i nastąpiło uroczyste ślubowanie. Następnie pani Dyrektor pasowała ogromnym ołówkiem każde dziecko na ucznia lub przedszkolaka.

Pierwszoklasiści musieli również wykazać się wiedzą z zakresu czytelnictwa. Odpowiadali na bardzo trudne pytania, o pracę w bibliotece, poszanowanie książek, dopasowywali rekwizyty do tytułów znanych bajek. Pytania te zadawala im pani Iwona Arasimowicz, ponieważ chciała upewnić się, że mogą już zostać czytelnikami naszej biblioteki. Uroczystego pasowania na czytelnika dokonała pani Dyrektor.

Po ślubowaniu nastąpiła akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klas starszych pod kierunkiem pani Wiesławy Romankiewicz. Uczniowie zaprezentowali ciekawe wiersze oraz piosenki związane z tematyką tego święta. Na koniec nauczyciele otrzymali piękne lurki. Uwieńczeniem tego dnia była niespodzianka przygotowana przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Dorotą Maliszewską.

 

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Spytkowie Rights Reserved.


Facebook - Szkoła Podstawowa w Spytkowie