^Do góry
 • 1 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Szkoła dziecięcych marzeń
 • 2 Szkoła Podstawowa Spytkowo
  Szkoła która spełnia oczekiwania rodziców
 • 3 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Nieograniczone pokłady energii oraz uśmiech na twarzach uczniów.
 • 4 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  Kadra nauczycieli którzy pochylają się nad każdym uczniem.
 • 5 Szkoła Podstawowa w Spytkowie
  TO NASZA SZKOŁA
SP Spytkowo

 

Społeczno-Oświatowe

Stowarzyszenie

Pomocy Pokrzywdzonym

i Niepełnosprawnym

  " Edukator" w Łomży

eduSCIENCE

RODO w szkole

Przyroda z klasą

Niepodległa

Podaruj 1%

 

 
 
 

Spotkanie opłatkowe

Dnia 22 grudnia 2015r. o godzinie 11.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Spytkowie odbyło się spotkanie wigilijne.

Prowadzący Jarosław Gałęzowski zwrócił się do przybyłych gości, gospodarza – pani Dyrektor Jolanty Treli, Wójta Gminy Giżycko Marka Jasudowicza, Radnych Gminy Giżycko, rodziców, opiekunów, przyjaciół, uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły – naszego małego Betlejem, wzruszającymi słowami: „Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, inny niż wszystkie dni w roku. Inny – bo wigilijny, świąteczny, jasełkowy. Ale jest nam bliski jeszcze z jednego powodu. Nasza szkoła w Spytkowie to nasze małe Betlejem (…) Narodzony Jezus to Król Mądrości i Prawdy. W naszej szkole także zdobywamy mądrość i wspólnie szukamy prawdy (…)”. 

Po tym przemówieniu, młodzi artyści - dzieci oddziału przedszkolnego, uczniowie klasy pierwszej, czwartej i piątej wystawili jasełka, śpiewali kolędy, pastorałki. Zgodnie z tradycją nasi podopieczni, w specjalnie przygotowanych strojach wcielili się w rolę Maryi, Józefa, byli też trzej królowie, anioły, pastuszkowie, żołnierz, góralka, dzieci, które składały dary Jezusowi. Z kolei narrator wprowadzał nas w kolejną scenę. Podziwialiśmy też anielski głos dzieci, które odśpiewały wspólnie piosenkę „Jest taki dzień”, następnie z zapartym tchem słuchaliśmy występu w wykonaniu uczennicy klasy czwartej - Oksany Kmit pt. „Pastuszek bosy”. Nie zabrakło też tradycyjnej kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Emocjonujący był też debiut dzieci z oddziału przedszkolnego: Kingi Olszewskiej i Wojciecha Jankowskiego, którzy razem zaśpiewali piosenkę „Nie płacz, nie płacz Jezu”. Występ artystyczny został zakończony piosenką „Maleńka miłość” oraz życzeniami dla gości.

Przedstawienie wzbudziło wiele pozytywnych emocji, bowiem na chwilę mogliśmy przenieść do przełomowej chwili dla naszej ludzkości – narodzin dzieciątka Jezus. Był to moment zadumy, radości, wzruszenia, tym bardziej, że nasi uczniowie byli bardzo zaangażowani w przygotowania do jasełek. Razem ze swoimi rodzinami, nauczycielami przygotowywali się do tej ważnej uroczystości.

Po jasełkach głos zabrała pani Dyrektor Jolanta Trela, a następnie Wójt gminy Giżycko, którzy w swoim przemówieniu podkreślili istotę naszego spotkania, jak również złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas dla wszystkich. Ludzie sobie bliscy gromadzą  się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia. Nie zabrakło tego też i u nas … kiedy w tle było słychać kolędę,  wszyscy dzieliliśmy opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Następnie w świątecznej atmosferze przystąpiliśmy do uczczenia naszego spotkania przy wigilijnym stole. W przygotowaniach jasełek zaangażowała się cała społeczność szkoły, aktywnie uczestniczyli także rodzice i rodziny uczniów, którzy zorganizowali wigilijne potrawy.

Pamiętajmy o słowach, które padły w przemówieniu prowadzącego Jarosława Gałęzowskiego „Niech ta piękna chwila trwa nadal wśród nas, przez nas i dla nas. Kiedy jesteśmy razem: wszystkie trudne sprawy porozkręcają się jak supełki. Kiedy jesteśmy z naszymi dziećmi: anioł niweczy dramat aż do rozdziału ostatniego. Kiedy mamy wspólne – dobre cele: wszystko jest proste – zwyczajne sobie, a w oczach mądre łzy stają i są zawsze balsamem na pogmatwane serca nasze i naszych dzieci”.

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Spytkowie Rights Reserved.


Facebook - Szkoła Podstawowa w Spytkowie